Víno z roku narodenia

Historické vína

Každé z našich vín je starostlivo vybrané profesionálnym vinárom zo súkromných zahraničných zbierok a pivníc.

Rýchle doručenie

Všetky vína z našej ponuky Vám doručíme v rámci Slovenska a Českej republiky do 3-4 pracovných dní od objednávky.

Darčeková kazeta

Obdarujte štýlovo a vyberte si k fľaši vína aj elegantné darčekové balenie - drevenú kazetu vyplnenú dekoratívnou drevenou vlnou.

Bezpečné balenie

Stovky bezpečne doručených zásielok hovoria za seba - Vaše víno zabalíme tak, aby sa mu po ceste k Vám nič nestalo.

Najčastejšie otázky o vínach z roku narodenia

Pochádzajú vína skutočne z uvedeného roku?

Áno, každé víno z roku narodenia, ktoré na našich stránkach ponúkame, zaručene pochádza z deklarovaného roku. Historické vína odoberáme výlučne z overených zahraničných vinárskych zbierok a pivníc vedených skúsenými vinármi, ktorí sa dlhodobo profesionálne venujú historickým vínam z celého sveta.

Z ktorých rokov sú historické vína dostupné?

Ponuka vín z roku narodenia sa mení každý deň – niektoré vína sa predajú, nové pravidelne pribúdajú. Víno, ktoré je dostupné dnes, zajtra už dostupné byť nemusí, preto odporúčame hlavne pri veľmi žiadaných jubilejných ročníkoch objednať vyhliadnuté víno čo najskôr. V dôsledku veľkého dopytu a skutočnosti, že ide o exkluzívny a vzácny tovar, sa môže stať, že z určitých rokov a dlhšie neobjaví žiadne víno na sklade. V prípade akýchkoľvek otázok alebo dopytu po víne z konkrétneho ročníka nás neváhajte kontaktovať e-mailom.

Prehľad vín z jednotlivých ročníkov

Je víno z roku narodenia stále pitné?

Všetky vína z roku narodenia na našej stránke sú tzv. archívne vína. Ak si objednáte napríklad fľašku vína z roku 1971, nejde o víno, ktoré pôvodný vlastník v danom roku kúpil, zabudol ho v pivnici alebo na povale a po päťdesiatich rokoch ho jeho vnuk predal cez internetový bazar. Takéto víno, aj keby bolo správne uskladnené, by s najväčšou pravdepodobnosťou už nebolo pitné.

Archívne vína pochádzajú z takých hroznových odrôd, ktoré sú mimoriadne vhodné na dlhodobé uskladňovanie, fľaškujú sa s týmto zámerom a naviac sú dlhodobo profesionálne uskladňované. Dôležitú úlohu tiež zohrávajú obsah alkoholu, kyselinky, celková štruktúra vína vrátane minerality a rôzne iné parametre. Najvhodnejšie na archiváciu sú červené vína, ktoré tvoria prevažnú väčšinu historických vín v našej ponuke.

Zaručene garantovať, že konkrétne víno z roku narodenia bude pitné, žiaľ nevieme, keďže na to má vplyv príliš veľké množstvo rôznych faktorov. Rovnako nevieme zaručiť, že objednané víno bude každému chutiť – koľko ľudí, toľko chutí. Niekomu sa charakter archívneho vína môže páčiť, inému nie. Garantovať však vieme, že robíme všetko preto, aby sme do našej ponuky vyberali vína výlučne od dodávateľov s tými najlepšími referenciami, ako aj to, že z doterajších mnohých stoviek predaných vín sme nezaregistrovali jedinú sťažnosť alebo nespokojnosť.

Z požadovaného roku nie je v ponuke víno, čo mám robiť?

V prípade, že ste víno z roku narodenia z Vami želaného ročníka na našich stránkach nenašli, nie je dostupné, alebo by ste mali záujem o indiviuálnu ponuku iných vín z vybraného roku (napr. vo vyššej cenovej kategórii), neváhajte nás kontaktovať e-mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára dole nižie a my sa pokúsime vhodné víno pre Vás zohnať.

Je možné zabaliť víno do darčekového obalu?

Áno, víno z roku narodenia si môžete nechať zabaliť do elegatného darčekového obalu:

wine_box

Darčeková kazeta

⏵ štýlová drevená kazeta z borovicového dreva
⏵ uzatvárateľná vďaka kovovej západke zlatej farby
⏵ vhodná na jednu fľašu vína s objemom 0,75l
⏵ vyplnená dekoratívnou drevenou vlnou
⏵ cena 14,90 €

Ponúkate k vínam aj príslušenstvo?

Áno, pri otváraní historických fliaš vína odporúčame použitie vhodného otvárača:

wine_opener

Otvárač na historické vína

⏵ špeciálny otvárač určený na ľahké a bezpečné otváranie historických fliaš
⏵ korok zostáva neporušený (na rozdiel od bežného otvárača)
⏵ pozostáva z otvárača s dvoma čepelami a plastového púzdra
⏵ cena 12,90 €

Máte otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď?

+421 908 819 474

každý pracovný deň od 9:00 do 16:00